دروپال یک نرم افزار رایگان است که به شما اجازه می دهد تا به راحتی سفارشی سازی،سازماندهی، مدیریت و انتشار مطالب خود را ، با تنوع بی پایان انجام دهید.دروپال به عنوان یک انجمن در سال 1999 شروع به کار کرد.در طی فقط یک سال کاربران زیادی به این سیستم علاقمند شدند.امنیت هم یکی از ویژگی های مهم در دروپال می باشد که یک تیم متخصص روی آن کار میکنند..Drupal.org آنلاین در سال 2001 آمد.دروپال در سال 2005 اوج گرفت و به سرعت مشهور شد.

دروپال متن باز است
دروپال نرم افزار متن باز می باشد و توسط 630000 نفر از کاربران و توسعه دهنده گان توسعه یافته است.دروپال تحت شرایط مجوز عمومی کلی گنو ( یا " GPL " ) ، که به معنی هر کسی آزاد است تا آن را دانلود و با دیگران به اشتراک بگذارد.
این سیستم مدیریت محتوا از آخرین فناوریهای روز و پیشرفته استفاده می کند.رعایت استانداردها،سهولت در استفاده و ... برخی از ویژگی های این سیستم می باشد.دروپال مبتنی بر وب است ، که یعنی سازگار با تمام سیستم های عامل است .

سایتهایی که با دروپال راه اندازی شده اند

انتشارات اخبار
NowPublic ، محبوب علوم، اکونومیست
اینترانت / وب سایت های شرکتی
AOL شرکت ، دوچرخه DAHON
آموزش و پرورش
دانشگاه سن خوزه امور خارجه، هاروارد، MIT ، شورای برنامه نوشتن مدیران سایت
هنر ، موسیقی ، چند رسانه ای
MTV UK ، سونی موسیقی ، برادران وارنر سوابق
سایت های صفحه اصلی
شرکت سریع ، تیم شکر، اوبونتو اشفتگی فکری موقتی
سایت های شبکه های اجتماعی
DrupalSN
و...

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت Drupal.org مراجعه نمایید .اگر تمایل داشتید که با این CMS کار کنید می توانید آن را دانلود نمایید و یا از نسخه آزمایشی استفاده کنید

گروه فرا سی ام اس آماده طراحی سایت شما با دروپال می باشد.